Aktualności
Podsumowanie początku wiosny, wygrywamy z KSZO!

7.04.2024. Za nami 24 kolejki sezonu 2023/24. Unia Tarnów plasuje się w środku tabeli – na 9 miejscu z dorobkiem 32 punktów. Wczoraj Jaskółki przełamały 28-letnią niemoc w pojedynkach z KSZO i wygrały po bramkach Wardzały i Midy 2-0! Po wczorajszym meczu umocniły się jeszcze w klasyfikacji Pro Junior System. Tarnowianie mają 6432 punkty, a drugie Karpaty 4072. Podsumujemy sobie to co działo się do tej pory w rundzie wiosennej.

 

Pierwszy mecz rundy rewanżowej rozegrano jeszcze jesienią. Unia wygrała z Garbarnią 2-1, potem na wyjeździe wygraliśmy 2-1 z Chełmianką. Przed pierwszym meczem w Tarnowie kibice Jaskółek wspierają Wisłę na meczu z Widzewem w 80 osób. Pierwszy mecz z Avią przyciągnął na trybuny ponad 400 widzów i rozpoczął się efektowną prezentacją ultras. Na boisku po zażartej walce przegraliśmy 2-3.

 

Następnie wspieramy naszych braci z Węgier: ETO Győr – Honvéd Budapeszt 11.03.2024

Wspieramy naszych Braci Węgrów ETO Baráti Kör na tym ważnym dla nich poniedziałkowym meczu z Honvédem. Podczas spotkania z niewiadomych dla nas powodów ochrona wynajęta przez klub, uzbrojona w pałki teleskopowe i inne ofensywne gadżety szturmuje zajmowany przez nas sektor bijąc na oślep Polaków, Węgrów oraz inne pozostające w ich zasięgu osoby. Nie pozostajemy bierni wobec całej sytuacji i razem z kibicami ETO, stawiamy opór. Po wymianie argumentów, ochrona zostaje wyproszona z trybuny. Niestety po meczu, podczas opuszczania przez nas obiektu psy wespół z ochroną zatrzymują naszego ziomka, dla którego wyjazd na Węgry wydłuża się o dobę.

 

W Wiązownicy remisujemy 2-2, zaś tydzień później w Tarnowie dochodzi znowu do obfitującego w bramki meczu z Podlasiem.

 

ZKS Unia Tarnów – Podlasie Biała Podlaska 23.03.2024

Tym razem formujemy dużo skromniejszy młyn niż na inaugurację, dopingujemy przez całe spotkanie. Na trybunie wieszamy łączoną flagę z godłami Polski i Węgier, transparent PDW oraz flagę Forza Unia. Jaskółki po wyjazdowym remisie z Wiązownicą, u siebie podobnie jak przed dwoma tygodniami mierzyły się z zespołem z czołówki tabeli. Przed meczem dobre porównanie zostało zamieszczone na profilu klubowym zestawiające wsparcie dla klubów ze strony miasta 0 : 1 070 000. Należy tu też dodać, że Podlasie posiada sporą bazę sponsorów, czego brakuje w Tarnowie. Podobnie jak brakuje wciąż nowego stadionu. Walka o końcowy wynik toczyła się do ostatniej akcji, w mocno zmieniających się warunkach pogodowych. Przegrywamy 2-3, ale zawodnicy otrzymują od kibiców brawa i podziękowania za determinację.

 

24.03.2024: Wzięliśmy udział w charytatywnym turnieju „CAŁA WISŁA GRA DLA JULII – KALWARIA 24”. Stanęliśmy do rywalizacji w grupie B, gdzie zmierzyliśmy się z drużynami Wiślackiej Północy , Armia Wisły Olkusz , Wisła Nowa Huta Hooligans i Wisła FC Krzeszowice.
W początkowej fazie turnieju wygrywamy 3 grupowe mecze, przegrywając tylko z Wisła FC Krzeszowice 0:1, tym sposobem awansujemy do ćwierćfinału, zajmując pierwsze miejsce w grupie.
W ćwierćfinale stanęliśmy naprzeciw Wisła Skawina i po zaciętej walce zdołaliśmy wyjść zwycięsko, osiągając wynik 1:0, zapewniając sobie miejsce w półfinale.
Niestety, mimo determinacji i zaangażowania, w półfinale ulegliśmy drużynie NRŚL GANG 0:2, co oznaczało dla nas konieczność walki o trzecie miejsce na podium.
Z meczu o trzecią lokatę również nie zdołaliśmy wyjść zwycięsko, ustępując pola Wiślakom z Wadowic. Ostatecznie turniej kończymy na 4 miejscu. Jest to już drugi turniej w ostatnim czasie, który kończymy z numerem 4.
Dziękujemy organizatorom i wszystkim drużynom za wspólną grę, Chłopakom z Osiedle Zielone UNIA Tarnów za zorganizowanie naszego składu i zajęcie wysokiej lokaty. Dzielnej JULII natomiast życzymy – dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności!

 

ZKS Unia Tarnów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 6.04.2024

Po porażce w Radzyniu Podlaskim 0-1 przyszło przełamanie! Brawo Panowie, wreszcie pokonujemy zespół KSZO 2-0! Wsparcie kibiców przez cały mecz, bardzo dobra gra Unii dzięki czemu utrzymujemy 9 miejsce. Za tydzień kolejny mecz przed własną publicznością, o godz. 16:00 z przedostatnim Sokołem Sieniawa. Kolejne 3 punkty pozwolą oddalić się od zespołów z dołu tabeli. Jaskółki idziemy za ciosem!

Zobacz także