Aktualności
Pierwszy tydzień przygotowań Unii Tarnów do sezonu w III lidze

17.07.2021 – Dzisiaj zespół Unii Tarnów rozegrał pierwszy mecz sparingowy z drużyną Wolanii. Jaskółki wygrały 4-2. Bramki zdobyli: Kokoszka, Biały, Nowak, Kieroński. Szykuje się sporo zmian w tarnowskiej drużynie po awansie do III ligi.

 
Zmiany rozpoczęły się od stanowiska trenera. Daniel Bartkowski odszedł po 7 latach pracy w Unii Tarnów. Po wygaśnięciu umowy z klubem z dniem 30 czerwca obie strony nie doszły do porozumienia. Następcą trenera Bartkowskiego został Paweł Nowak, były piłkarz m.in. Wisły Kraków, Cracovii, Lechii Gdańsk. Asystent trenera w I-ligowej Sandecji, a ostatnio prowadził Watrę Białka Tatrzańska, z którą w rundzie wiosennej utrzymał się w 4 lidze.

 
Daniel Bartkowski objął drużynę Jaskółek w trudnej sytuacji jesienią 2014 roku. Wcześniej był wieloletnim piłkarzem Unii Tarnów, a swoją przygodę z piłką w biało-niebieskich barwach rozpoczął w 1995 roku. Utrzymał zespół w III lidze i z powodzeniem prowadził go przez kilka lat. W 2018 roku po spadku do IV ligi przeprowadził go w najtrudniejszym sportowym okresie aż do tegorocznych baraży, w których wprowadził Unię ponownie do 3 ligi. Dziękujemy za te wszystkie lata pracy na rzecz odbudowy Unii Tarnów i życzymy dalszych sukcesów.

 
Awans wymusił też zmiany w kadrze. Żegnamy kapitana Unii Tarnów, 36-letniego Łukasza Popielę, pomocnika/napastnika, jednego z tych graczy, którego fani Jaskółek będą wspominać z dużym szacunkiem. Debiutował w pierwszej drużynie Unii wiosną 2003 roku. Był jednym z autorów awansu do II ligi w 2012 roku, kiedy to piłkarze wbrew panującej sytuacji w klubie i mieście osiągnęli sukces. W tym sezonie był czołową postacią drużyny, z którą po trzech latach wywalczył powrót do III ligi. Grał także w zespołach m.in. Glinika, Stali Rzeszów, Okocimskiego, Wisłoki czy Siarki Tarnobrzeg. Dziękujemy kapitanie – za wszystkie mecze, bramki, emocje i zwycięstwa!

 
W Unii pozostają inni czołowi napastnicy Artur Biały i Viktor Putin. To na tego drugiego zawodnika postawili działacze, w związku z przepisem o grze jednego zawodnika spoza UE na boisku. Tym samym Henry Mabassa, który jest obywatelem Wielkiej Brytanii niestety musiał pożegnać się z tarnowskimi Jaskółkami. Nie zobaczymy Wojciecha Krauzego i Oskara Oszusta. Nie zagra Thiago Lopes, który przebywa na testach w wyższej lidze.

 
Pierwszym pozyskanym piłkarzem jest 30 letni obrońca Marcin Sierczyński. Były zawodnik I-ligowych zespołów GKS Bełchatów, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Zagłębia Sosnowiec. Podpisał dwuletnią umowę.

 
W sparingu zagrali kolejni testowani zawodnicy. Bramkarz Mateusz Zając (wychowanek Wisły Kraków, ostatnio Sokół Sieniawa), obrońca Michał Czekaj (wychowanek Wisły Kraków, ostatnio Radunia Stężyca), obrońca Adrian Kajpust (wychowanek Igloopolu, ostatnio Wisła Sandomierz), pomocnik/napastnik Sebastian Jacak (wychowanek MOSIR Bochnia, ostatnio Limanovia).

 

Wolania Wola Rzędzińska – Unia Tarnów 2:4 (1:2)
Bramki dla Unii: Kokoszka, Biały, Nowak, Kieroński

I połowa:
Zając – Czekaj, Kokoszka, Matyjewicz – Suchowski, Orlik, Ostrowski, Sierczyński – Putin, Biały, Jacak
II połowa:
Nowak – Węgrzyn, Kajpust, Biś – Nytko, Nowak, Tyrka, Adamski – Dubas, Kieroński, Wardzała (Miłkowski)

Zobacz także