Aktualności
Wspieramy nasz klub!

4.02.2021. Nowy Rok – nowe wyzwania‼️ Przez media przetoczyła się dyskusja na temat kondycji finansowej Tarnowa i wsparcia udzielanego na rozwój lokalnego sportu. Nas te dyskusje nieco nudzą, gdyż jaka jest kondycja finansów Miasta oraz stosunek dwóch ostatnich prezydentów do sportu doskonale wiemy. Zresztą żeby nie bawić się w opisy – niech przemówią liczby. Na ten rok Pan Prezydent Ciepiela chce przeznaczyć na wsparcie sportu 1 mln 665 tys. zł. z czego na sport seniorski przeznacza 800 tys. zł.

Jak to wygląda w innych miasta? Proszę bardzo – nieodległy Mielec – 3 miliony 797 tys. zł. w roku 2020. Nowy Sącz w roku 2020 przeznaczył na sam sport seniorski 1 milion 585 tys., zaznaczmy, że Sandecja dotację otrzymuje z osobnej puli. Spoza naszego regionu, Kalisz – 4 miliony 740 tysięcy. I „truskawka” na torcie – Prezydent Wodzisławia Śląskiego zdecydował o przyznaniu dotacji w wysokości 100 tys. zł klubowi z A klasy czyli KS Wicher Wilchwy.

Ile Prezydent Roman Ciepiela przyznał w konkursie na potrzeby seniorskiej drużyny Unii Tarnów? 10 tysięcy złotych ‼️

 

Tyle środków zdecydowano się przeznaczyć z budżetu miejskiego dla zespołu Dumy Tarnowa. Więc nie owijając w bawełnę, Panie Prezydencie Ciepiela, wstydź się Pan!!! Tyle to i my możemy wyłożyć na wsparcie najbardziej utytułowanego tarnowskiego Klubu.

 

Stąd nasza akcja! #ZawstydźCiepielę! Wierzymy, że w drodze powszechnej zbiórki jesteśmy w stanie zebrać na potrzeby piłkarzy Jaskółek kwotę równą tej, która zostanie im przekazana z budżetu Miasta. Wierzymy, że damy radę. Jeśli udało się nam zebrać 45 tysięcy na wsparcie leczenia małego Leo, jeśli byliśmy w stanie wspomóc ratowników medycznych w trakcie pandemii, to damy również radę uzbierać 10 tysięcy złotych i zawstydzić Ciepielę!

Wiemy już, że razem możemy wiele! Wiemy, że hasło Cała Unia Zawsze Razem to nie tylko motywacyjne hasełko, ale prawda za która stoi wiara i umiejętność pokonywania największych przeszkód. Jeśli potrafiliśmy kilka lat temu wjechać na posiedzenie Rady Miasta to z pewnością dziś potrafimy zawstydzić Prezydenta naszego Miasta! Niech każdy z nas dorzuci kilkanaście złotych do zbiórki i namówi do tego swoich kolegów, a znów zadziwimy tarnowian! Na zawsze wierni i na zawsze oddani – to my – Unii Tarnów fani‼️

 

Każdą, nawet najmniejszą kwotę możecie wpłacać na konto Stowarzyszenia Kibiców Unii Tarnów „Wierni” : 07 1950 0001 2006 0096 7793 0003 z dopiskiem „zawstydzamciepiele”.

Taka forma zbiórki gwarantuje transparentność i wiarygodność akcji. O jej wynikach będziemy informować na bieżąco! Cała Unia Zawsze Razem! #ZawstydźCiepielę ‼️

Zobacz także