Aktualności
Rozpocznie się wielka inwestycja w bazę sportową Unii Tarnów

Unia Tarnów czyni kolejny krok ku rozwojowi. W poniedziałek została przekazana do opinii publicznej znakomita wiadomość. Akademia i Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów już wkrótce wzbogacą się o trzy sztuczne boiska. Dwa z nich będą pełnowymiarowe 105x68m, w tym jedno będzie przykryte balonem pneumatycznym. Powstanie także boisko do gry w padel, które może zostać wykorzystywane również do siatkonogi. Zaplanowano miejsca dla kibiców (ok. 500) oraz kontenery szatniowe dla zawodników. Promesę na kwotę 6 milionów złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki na gruntowną modernizację kompleksu boisk treningowych Centrum Sportowego ZKS Unia Tarnów przekazał poseł Wiesław Krajewski. Dotacja rządowa pokryje połowę kosztów przedsięwzięcia.

 

Do tej pory w Tarnowie brakowało tego typu obiektu. Blokowało to możliwości szkoły, ale także klubu. Nawet drużyna seniorów często miała problemy z treningami w okresie zimowym, musząc poszukiwać obiektów poza Tarnowem. Budowa ruszy już w październiku, a rozpocznie się od głównego boiska, które będzie mogło być użytkowane niezależnie od panujących na zewnątrz warunków.

– Jako pierwsze chcemy wybudować największe boisko, pełnowymiarowe, 105×68 m. To będzie boisko, które w naszych planach ma przejąć cały ciężar treningowy naszej akademii. Dzięki czemu będzie można rozpocząć pracę na pozostałych boiskach, czyli przejść do kolejnego, młodzikowego, a następnie kolejnego pełnowymiarowego. To jest spowodowane również faktem, że tych dzieciaków, których u nas trenują jest spora liczba, więc nie możemy wyłączyć całego obiektu na czas budowy.

Jestem dziś niezwykle szczęśliwy i z wielką nadzieją patrzę w przyszłość tarnowskiego futbolu. Projekt, który uzyskał właśnie wsparcie Ministerstwa Sportu, urodził się w mojej głowie już 4 lata temu. Trzy kolejne wnioski niestety nie były kwalifikowane do wsparcia, ale nie ustawałem w kolejnych działaniach. Kluczowym był moment, gdy przy czwartej próbie spotkałem na swojej drodze posła ziemi tarnowskiej Pana Wiesława Krajewskiego. Jego zrozumienie problemów z jakimi się borykamy i ogromne merytoryczne wsparcie spowodowało, że „czwórka” okazała się szczęśliwą liczbą i ten nowoczesny obiekt już wkrótce będzie służył mieszkańcom Tarnowa i naszego regionu. Dziękuję Panu Posłowi Wiesławowi Krajewskiemu, przesyłam także wielkie „biało-niebieskie serducho” dla Pana Ministra Kamila Bortniczuka, Jacka Osucha – Wiceministra Sportu i Turystyki , oraz wszystkim osobom, które wspierają nasz projekt – powiedział na konferencji prasowej Tomasz Matyjewicz prezes zarządu Akademii Unia Tarnów.

 

To początek realizacji projektu, na który klub czekał od lat. Jest to część z szerszego planu ZSMS, który obejmuje także rozbudowę samej szkoły. Boiska będą kolejnym nowoczesnym elementem bazy sportowej Mościc, zaraz obok zmodernizowanych basenów i Areny Jaskółka. Z niecierpliwością czekamy na równie ważny puzzel w sportowej układance jakim jest nowy stadion. Z deklaracji prezydenta Miasta wynika, że podgrzewana murawa wraz z oświetleniem zostanie zainstalowana w przyszłym roku.

 

Takie wiadomości cieszą kibiców, podobnie jak postawa przebudowanej drużyny Jaskółek. Zespół, który był skazywany na porażkę, radzi sobie całkiem przyzwoicie, a dodatkowo Unia jest liderem w klasyfikacji Pro Junior System. Liczymy na to, że młodzi zawodnicy będą cały czas się rozwijać podnosząc swoje umiejętności, co będzie owocowało kolejnymi punktami na III-ligowych boiskach

Zobacz także