Aktualności
Dwumecz żużlowych derbów

Relacje kibiców z derbów żużlowych Unia Tarnów – Stal Rzeszów. Ultras Jaskółki:
Stal Rzeszów – UNIA TARNÓW (28.05.2017)

Po roku roku przerwy nadszedł czas na kolejną odsłonę Derbów Południa, data pierwszego starcia Stali z Unią przypadała w rocznicę śmierci Krystiana Rempały, dla którego została przygotowana specjalna oprawa upamiętniająca jego osobę.
Do Rzeszowa wyruszamy około godziny 12:30 w ok. 180 osób trzema autokarami, oraz kilkudziesięcioma samochodami co daje łączną liczbe ok. 300 osób. Droga do Rzeszowa przebiega bez żadnych utrudnień do czasu gdy na jednym z postojów dostajemy informację, że będzie prowadzona sprzedaż biletów na parkingu pod MOP’sem, w międzyczasie kordon kilkudziesięciu policjantów otacza autokary oraz wkracza SPAP (Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji) z psami tropiącymi przeszukując nasze autokary oraz bagażniki (wychodzi, że psy chyba są początkujące w fachu bo nie wykrywają naszych rac oraz świec dymnch). Po godzinnym przymusowym postoju wyruszamy w stronę Rzeszowa około godziny 14:30, warto przypomnieć, że mecz miał się rozpocząć o 14:45. Pod stadionem zastajemy ponownie kordon policji, która twierdzi, że nie może nas wpuścić na stadion z przygotowaną sektorówką która powstała dzięki Prostacy’05 Ultra Brigade, ponieważ dostali polecenie z klubu ,że żadna oprawa nie wchodzi, z kolei klub twierdzi, że to policja zabroniła wpuszczenia sektorówki na stadion.
Pod stadionem od strony wejścia kibiców gości gromadzi się grupka kilkunastu kibiców stali która przez bramę wyrywa szalik dziecku, za to jeden z józków dostaje lepe na ryj od jednego z naszych oraz dochodzi do wymiany uprzejmości po której polcija zawija kilku z nas i wystawia mandaty po kilka stówek w tym zawinięta zostaje kobieta.
Ze względu na nie wpuszczenie sektorówki upamiętniającej Krystiana postanawiamy nie wchodzić na stadion, oraz nie prowadzimy zorganizowanego dopingu. Cały mecz spędzamy pod bramami.
Po przyjeździe do Tarnowa decydujemy się na pokazanie przygotowanej oprawy w Jaskółczym Gnieździe.
Gdyż śmierć naszego zawodnika wymaga upamiętnienia w ten szczególny dzień.

UNIA TARNÓW – Stal Rzeszów (04.06.2017)

Na tegoroczne Derby Południa przygotowania wystartowały już w kwietniu gdzie za cel postawiliśmy sobie zrobienie 35 metrowej sektorówki z transem o tematyce derbowej, jednak nasze starania spełzły na niczym bo tydzień przed meczem smutni panowie zarządzili że sektorówka nie wejdzie na stadion ze względu że będziemy się pod nią chować i odpalać piro 😉 dostaliśmy propozycje pokazania oprawy na prostej jednak wymiary oprawy zdecydowanie przewyższały miejsce dostępne na tej części stadionu.
Przed meczem nieznani sprawcy przygotowali niespodziankę na sektorze gości dla Stali w postaci 200 vlep rozklejonych na wszystkich siedzeniach oraz płocie i barierkach jednak przed przyjazdem kibiców z Rzeszowa ktoś bardzo się postarał i skutecznie je usunął.
Na zjeździe z A4 gdzie wjeżdżać do Tarnowa miała stal wieszamy trans z hasłem ,,Zawsze nad wami – Unia Tarnów” aby już na starcie pokazać Stali kto rządzi w Derbach!
Jeśli chodzi o sam mecz to nie było to zbyt interesujące widowisko Jaskółki rozgromiły Stal w stosunku 62:28 i tym samym Unia zainkasowała punkt bonusowy.
Kibicowsko Derby wypadły średnio, nas w młynie ok.250 głów doping na średnim poziomie prowadzony przez cały mecz.
Goście w ok. 100/120 osób w żaden sposób nie postarali się żebyśmy ich usłyszeli dzięki czemu spokojnie robiliśmy swoje zaznaczając kilkukrotnie kto rządzi na Południu.
Przez brak sektorówki na młyn poszły duże flagi na kijach oraz trans ,,Na Południu każdy pogodził się z tym że Wielka Unia wiedzie tu prym”.
Na płocie wisi duża flaga Unia Tarnów, wizytówka UlTras Jaskółki, mały trans 1.3.1.2 oraz debiutująca nowa flaga ŚP. Krystian Rempała upamiętniająca śmierć zawodnika który zginął w naszych barwach rok temu.
Więc na koniec standardowo!
NA POŁUDNIU BEZ ZMIANY – UNIA PANY !

Zobacz także