Aktualności
Zwycięstwo przeplecione porażkami – 4.10.2020

Miniona niedziela obfitowała w sportowe wydarzenia z udziałem sportowców „Jaskółek”. Ostatni pojedynek w tym sezonie rozgrywali żużlowcy, którzy jednak słabo go zakończyli przegrywając u siebie 37-53 z Wybrzeżem Gdańsk. W tym samym czasie piłkarze grali w Nowym Targu z liderem Wierchami Rabka. Po zaciętym meczu ulegli 2-3. Pierwsze zwycięstwo odnieśli futsaliści.

1 liga futsalu: Unia Tarnów – AZS UMCS Lublin 4-2!

Byliśmy świadkami wielkich sportowych emocji na Arenie Jaskółka. Mecz z AZS Lublin przyciągnął sporą ilość widzów, w tym młodych zawodników Akademii Unii Tarnów oraz SMS Unii Tarnów, którzy dziękowali za wsparcie prezesowi Azotów. W drugiej połowie rozkręcamy doping, najpierw we własnym gronie, potem z publicznością, a na końcu wraz z maskotką „Zetką” z całym sektorem młodych zawodników. Uniści objęli prowadzenie 2-0, goście w drugiej połowie wyrównali na 2-2, ale końcówka ponownie należała do gospodarzy i cieszyliśmy się ze zwycięstwa 4-2. Futsal ma potencjał w naszym mieście, życzymy kolejnych wygranych!

W tabeli Unia zajmuje 7 miejsce z dorobkiem 4 punktów:

Wierchy Rabka Zdrój – Unia Tarnów

W 9 osób na zakazie wybieramy się na mecz Unii Tarnów z Wierchami Rabka Zdrój do Nowego Targu, gdzie drużyna z Rabki rozgrywa swoje mecze. Gdy tylko pojawiamy się w okolicy stadionu od razu interesuje się nami policja, która każe nam zachować odstępy itp. w związku z utrzymywaniem się w regionie czerwonej strefy. Zacięty mecz na szczycie IV ligi przegrywamy 3:2. O grze naszych piłkarzy można śmiało powiedzieć, że łatwo nie oddali rywalom zwycięstwa. Po meczu dziękują nam za obecność i doping, który w miarę możliwości prowadziliśmy. W Nowym Targu swój 1 wyjazd zalicza mały Antoś🙂 Witamy w Biało-Niebieskiej rodzinie i na wyjazdowym szlaku!

W 11 kolejce Unia przed własną publicznością zagra z Watrą Białka Tatrzańska (10 października, godz. 15:00).